مراسم جشنواره برگزیدگان پژوهش و فناوری

مراسم جشنواره برگزیدگان پژوهش و فناوری

روز چهارشنبه 20 آذرماه مصادف با پنجمین روز هفته پژوهش، به عنوان «پژوهش، فناوری و اثربخشی اجتماعی» انتخاب شده که در این روز مراسم جشنواره برگزیدگان پژوهش و فناوری از ساعت 9 الی 12 در محل سالن همایش های دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار گردید. همچنین تجلیل از 48 نفر  از پژوهشگران، کارآفرینان، طرح های فن آورانه برتر  از برنامه‌های این روز بود. (فناوران برتر:10، دانشگاهی:27 ، کارمندی:7، واحدهای تحقیق و توسعهR&D برتر (پارک و صنعت معدن) :4 )

تعداد پژوهشگران به تفکیک گروه های آموزشی 27 نفر تعین شد که عبارتند از : رشته های کشاورزی:6 نفر،فنی مهندسی: 6 نفر، علوم پایه و شیمی:5 نفر، علوم انسانی و حوزه علمیه:6 نفر،علوم پزشکی :3 نفرو هنر و معماری:1 نفر

دانشگاه آزاد اسلامی نیز با همکاری شهرداری و صدا و سیما و دستگاه­های ذیربط فعالیت­های مربوط به تبلیغات و اطلاع ­رسانی را مطابق سنوات قبل بر عهده داشت.

پژوهش آشکارترین وسیله ی عزت و قدرت یک کشور است.

علم و پژوهش: دانش،‌ آشکارترین وسیله‌ی عزّت و قدرت یک کشور است. روی دیگر دانایی، توانایی است. دنیای غرب به برکت دانش خود بود که توانست برای خود ثروت و نفوذ و قدرت دویست ساله فراهم کند و با وجود تهیدستی در بنیانهای اخلاقی و اعتقادی، با تحمیل سبک زندگی غربی به جوامع عقب‌مانده از کاروان علم، اختیار سیاست و اقتصاد آنها را به دست گیرد. ما به سوءاستفاده از دانش مانند آنچه غرب کرد، توصیه نمیکنیم، اما مؤکّداً به نیاز کشور به جوشاندن چشمه‌ی دانش در میان خود اصرار میورزیم. بحمدالله استعداد علم و تحقیق در ملّت ما از متوسّط جهان بالاتر است. اکنون نزدیک به دو دهه است که رستاخیز علمی در کشور آغاز شده و با سرعتی که برای ناظران جهانی غافلگیرکننده بود -یعنی یازده برابر شتاب رشد متوسّط علم در جهان- به پیش رفته است.

اطلاعات تماس

شماره تماس : 38256049 داخلی 370

دورنگار: 38256049(081)

ایمیل : pajohesh@ostan-hm.ir

آدرس: همدان- بلوار بعثت - استانداری همدان - دفتر برنامه ریزی و نوسازی اداری