برگزاری جشنواره دانش آموزی سال 98

برگزاری جشنواره دانش آموزی سال 98

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان، محمدرضا یوسف زاده در جشنواره دانش آموزان پژوهشگر استان همدان اظهار کرد: مصداق بارز میل به پژوهش انواع چراهایی است که از کودکی از دیگران می پرسیم.

   رییس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه بوعلی سینا همدان با اشاره به این که پژوهش جزئی از دارایی های مادی و معنوی است، خاطرنشان کرد: یادگیری از طریق پژوهش پایایی و مانایی بیشتری دارد.  

در ادامه مراسم آقای عباس صادقی پوریانی مدیر کل برنامه ریزی و نوسازی اداری استانداری به لزوم یاد دهی مسئله یابی در  تربیت دانش آموزان و اولویت آن بر روش های حل تاکید نمود. ایشان در ارتباط با شعار هفته پژوهش امسال به اثربخشی پژوهش، ارزش آفرینی از دو دیدگاه اخلاق پژوهش و افزایش سودمندی اشاره کردند. 

نمایش فیلم

پژوهش آشکارترین وسیله ی عزت و قدرت یک کشور است.

علم و پژوهش: دانش،‌ آشکارترین وسیله‌ی عزّت و قدرت یک کشور است. روی دیگر دانایی، توانایی است. دنیای غرب به برکت دانش خود بود که توانست برای خود ثروت و نفوذ و قدرت دویست ساله فراهم کند و با وجود تهیدستی در بنیانهای اخلاقی و اعتقادی، با تحمیل سبک زندگی غربی به جوامع عقب‌مانده از کاروان علم، اختیار سیاست و اقتصاد آنها را به دست گیرد. ما به سوءاستفاده از دانش مانند آنچه غرب کرد، توصیه نمیکنیم، اما مؤکّداً به نیاز کشور به جوشاندن چشمه‌ی دانش در میان خود اصرار میورزیم. بحمدالله استعداد علم و تحقیق در ملّت ما از متوسّط جهان بالاتر است. اکنون نزدیک به دو دهه است که رستاخیز علمی در کشور آغاز شده و با سرعتی که برای ناظران جهانی غافلگیرکننده بود -یعنی یازده برابر شتاب رشد متوسّط علم در جهان- به پیش رفته است.

اطلاعات تماس

شماره تماس : 38256049 داخلی 370

دورنگار: 38256049(081)

ایمیل : pajohesh@ostan-hm.ir

آدرس: همدان- بلوار بعثت - استانداری همدان - دفتر برنامه ریزی و نوسازی اداری