برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی به مناسبت هفته پژوهش

برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی به مناسبت هفته پژوهش

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان همدان، نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار استان در هفته پژوهش در مرکز همایش های دانشگاه علوم پزشکی همدان در حال برگزاری است.

دبیر برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار استان ضمن اعلام این خبر گفت: این نمایشگاه در قالب 21 غرفه با حضور دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی، موسسات پژوهشی و حوزه پژوهش دستگاه‌های اجرایی استان همدان، 19 و 20  آذر ماه برپاست.

اکبر اسدی افزود: در این نمایشگاه شرکت کنندگان  آخرین دستاوردهای مطالعاتی و تحقیقاتی – پژوهشی و فناورانه تولید شده در یکسال گذشته خود را در عرصه دید بازدید کنندگان قرار دادند.

وی ادامه داد: مراسم اختتامیه نمایشگاه 20 آذر ماه همزمان با آیین تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاهی ، دستگاه های اجرائی و نیز واحدهای تحقیق و توسعه برتر انجام خواهد شد.

وی ضمن اعلام اینکه امسال جهاد دانشگاهی استان همدان دبیر برگزاری این نمایشگاه است ابراز امیدواری و خرسندی کرد، برگزاری این نمایشگاه در هفته پژوهش باعت توسعه و شکوفایی علمی در حوزه پژوهش استان شود.


تصاویر_ افتتاحیه

پژوهش آشکارترین وسیله ی عزت و قدرت یک کشور است.

علم و پژوهش: دانش،‌ آشکارترین وسیله‌ی عزّت و قدرت یک کشور است. روی دیگر دانایی، توانایی است. دنیای غرب به برکت دانش خود بود که توانست برای خود ثروت و نفوذ و قدرت دویست ساله فراهم کند و با وجود تهیدستی در بنیانهای اخلاقی و اعتقادی، با تحمیل سبک زندگی غربی به جوامع عقب‌مانده از کاروان علم، اختیار سیاست و اقتصاد آنها را به دست گیرد. ما به سوءاستفاده از دانش مانند آنچه غرب کرد، توصیه نمیکنیم، اما مؤکّداً به نیاز کشور به جوشاندن چشمه‌ی دانش در میان خود اصرار میورزیم. بحمدالله استعداد علم و تحقیق در ملّت ما از متوسّط جهان بالاتر است. اکنون نزدیک به دو دهه است که رستاخیز علمی در کشور آغاز شده و با سرعتی که برای ناظران جهانی غافلگیرکننده بود -یعنی یازده برابر شتاب رشد متوسّط علم در جهان- به پیش رفته است.

اطلاعات تماس

شماره تماس : 38256049 داخلی 370

دورنگار: 38256049(081)

ایمیل : pajohesh@ostan-hm.ir

آدرس: همدان- بلوار بعثت - استانداری همدان - دفتر برنامه ریزی و نوسازی اداری