کارگروه آموزش و پژوهش و فناوری و نوآوری استان در تاریخ 98/07/21 برگزار شد.

کارگروه آموزش و پژوهش و فناوری و نوآوری استان در تاریخ 98/07/21 برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل استانداري همدان، شاهرخي در کارگروه آموزش، پژوهش، فناوري و نوآوري استان افزود: در بحث آموزش و پژوهش،پيوند قوي و موثر بين دستگاه‌هاي اجرايي و مراکز علمي پژوهشي ضروري است.

وي خاطر نشان کرد:براي بالا بردن بهره‌وري و راندمان بايد با نگاه علمي به مسائل نگاه کرد و از يافته‌هاي علمي روز استفاده کرد.

شاهرخي تصريح کرد:در استان همدان با توجه به حضور مراکز علمي و دانشگاهي قوي مانند دانشگاه بوعلي و بهره مندي از اساتيد بسيار برجسته علمي، اين توانمندي وجود دارد که دستگاه‌هاي اجرايي استان از اين ظرفيت براي رفع علمي مشکلات پيش رو استفاده کنند.

وي با اشاره به اولويت‌هاي استان( اقتصاد، اشتغال، گردشگري، کشاورزي و صنعت) تاکيد کرد: مطالعات و پژوهش هاي سطح استان روي اين اولويت ها متمرکز شود.

شاهرخي در خصوص اهميت هفته پژو هش گفت : هفته پژو هش فرصتي براي نهادينه‌ نمودن دانش و پژوهش است و فرصت مناسبي براي پيوند قوي بين مراکز علمي و دانشگاهي با دستگاه‌هاي اجرايي استان است.

شاهرخي با اشاره به اينکه پژوهش هاي قوي زمان‌بر مي‌باشند و نياز به منابع مالي بيشتري دارند گفت: اين پروژه ها نياز دارند که در چند مرحله عملياتي شوند تا از نتايج آن بتوان در سطح دستگاه‌هاي اجرايي استفاده کرد.

وي خاطر نشان کرد: اعتبارات پژوهشي استان تجميع و اولويت‌هاي استان مد نظر قرار گيرد.

استاندار همدان درپايان از دستگاه‌هاي اجرايي خواست در هفته پژوهش براي معرفي طرح‌ها با قدرت وانگيزه مضاعف ورود پيدا کنند.

پژوهش آشکارترین وسیله ی عزت و قدرت یک کشور است.

علم و پژوهش: دانش،‌ آشکارترین وسیله‌ی عزّت و قدرت یک کشور است. روی دیگر دانایی، توانایی است. دنیای غرب به برکت دانش خود بود که توانست برای خود ثروت و نفوذ و قدرت دویست ساله فراهم کند و با وجود تهیدستی در بنیانهای اخلاقی و اعتقادی، با تحمیل سبک زندگی غربی به جوامع عقب‌مانده از کاروان علم، اختیار سیاست و اقتصاد آنها را به دست گیرد. ما به سوءاستفاده از دانش مانند آنچه غرب کرد، توصیه نمیکنیم، اما مؤکّداً به نیاز کشور به جوشاندن چشمه‌ی دانش در میان خود اصرار میورزیم. بحمدالله استعداد علم و تحقیق در ملّت ما از متوسّط جهان بالاتر است. اکنون نزدیک به دو دهه است که رستاخیز علمی در کشور آغاز شده و با سرعتی که برای ناظران جهانی غافلگیرکننده بود -یعنی یازده برابر شتاب رشد متوسّط علم در جهان- به پیش رفته است.

اطلاعات تماس

شماره تماس : 38256049 داخلی 370

دورنگار: 38256049(081)

ایمیل : pajohesh@ostan-hm.ir

آدرس: همدان- بلوار بعثت - استانداری همدان - دفتر برنامه ریزی و نوسازی اداری